fbpx
levitra-ne-ise-yarar
levitra-nedir

Levitra Nedir? Ne İçin Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Levitra Nedir?

Levitra; içerisinde vardenafile erkin maddesi bulunan ağızda dağılan, her kutusunda 1,2 veya 4 tablet halinde piyasaya sunulan fosfodiesteraz tip 5 (PDE5) inhibitörleri adı verilen ilaç grubuna dâhildir. Psikiyatri uzmanları erkek hastalarının cinsel aktivite sırasında yaşadığı sertleşme sorunu için kullanmaktadır.

Levitra Ne İçin Kullanılır?

Levitra; psikiyatri uzmanları tarafından erkeklerin cinsel işlev bozukluğu için kullanıldığı bir ilaçtır. PDE5’in baskılanması sonucu kaslarda gevşeme olur ve bunun sonucunda penise kan akımını artarak penis sertleşmesi sağlanmaktadır.

Levitra Nasıl Kullanılır?

Levitra kullanımı sırasında hastanın dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır bu noktalarda başvurulan psikiyatri uzmanı yardımcı olmalı ve onun belirlediği şekilde kullanılması faydalı olacaktır. Levitra kullanırken aklınıza takılan veya emin olamadığınız bir konu olduğu takdirde online psikiyatri hizmeti alabilirsiniz. Kullanımı ile ilgili kaygılara sahipseniz eğer online psikolog hizmetinden faydalanarak uzman bir psikolog desteği almanız önerilmektedir. Yetişkin bir erkekseniz başvurduğunuz psikiyatrist farklı bir öneride bulunmadıkça, Levitra’yı cinsel aktiviteden yaklaşık 25-60 dakika önce almanız gerekmektedir.

Genel olarak psikiyatri uzmanları tarafından önerilen doz ise en fazla günde bir kere alınmasıdır.  Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki Levitra’yı cinsel aktiviteden 4-5 saat öncesinde bile almış olsanız etki sağlamaktadır. Ancak ilacın etki göstermesi için cinsel bir uyarı gereklidir. İlaç

Ağız yoluyla alınmaktadır ve çözününceye kadar dil üzerinde tutulması gerekmektedir. Ağızda herhangi bir yiyecek ya da sıvı olmaksızın tek başına alınması gerekmektedir.

Ambalajdan çıkarıldıktan hemen sonra kullanılması gerekli aynı zamanda ilacı tok karnına ya da aç karnına almanız ilacın etkisi için fark etmemektedir. Değişik yaş gruplarında kullanımı incelenecek olursa;

 • Çocuklar ve ergenlik dönemindekilerde kullanımı (0-18 yaş)

Çocuklarda ve ergenlik dönemindeki bireylerin ilacı kullanması hiçbir uzman psikiyatrist tarafından önerilmemektedir.

 • Yaşlılarda kullanımı (65 yaş üzeri):

Yaşlı hastaların kullanımında doz ayarlamasına gerek yoktur ancak hastanın yine de psikiyatrist kontrolünde kullanması önerilmektedir.

 • Özel kullanım durumları:

Böbrek yetmezliği: Böbrek yetmezliğine sahip hastalarda ise doz ayarlaması gerekmemektedir ancak diyalize giren hastalarda kullanımı uygun değildir.

Karaciğer yetmezliği: Hafif karaciğer yetmezliğine sahip olan hastalarda doz ayarlaması yapılmamaktadır. Orta derece ve ileri derece karaciğer yetmezliğine sahip olan hastalar kesinlikle Levitra kullanmamalıdır. Eğer hasta ilacı kullanırken kendisinde çok güçlü etki yarattığını düşünüyor ise doktoru ile iletişime geçmelidir.

Kullanılması gerekenden daha fazla Levitra kullanılırsa şiddetli sırt ağrıları görülebilir bu yüzden dikkatli kullanılması ve olası durumlarda doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir. Cinsel aktivite sırasında yaşadığınız zorluk için hemen ilaç tedavisine başlamanız önerilmemektedir. Öncelikli olarak bir psikolog desteği almanız ve onun yönlendirmesi ile psikiyatri uzmanına başvurarak ilaç tedavisine başlamanız gerekmektedir.

Levitra Faydaları Nelerdir?

Levitra; erkek hastaların cinsel aktivite sırasında yaşadıkları sertleşme sorunu için fayda sağlayan psikiyatri uzmanları tarafından tercih edilen bir ilaçtır. Levitra kasların gevşemesine yardımcı olarak kan akımını arttırır bunun sonucunda penisin sertleşmesine ve sertleşmenin korunmasına fayda sağlamaktadır. Hastanın ilaç kullanımı sırasında uzman bir psikolog desteği alması önerilmekte hatta hatta tedavi sürecine de ilk bir psikolog desteği ile başlaması gerekmektedir. Hastanın bu süreçte online psikolog ve online psikiyatri hizmetinden birlikte yararlanması en büyük faydayı görmesini sağlamaktadır.

Levitra Yan Etkileri Nelerdir?

Levitra; her ilaçta da olduğu gibi belirli yan etkilere sahip olabilmektedir. İlacın kullanımı ile ilgili herhangi bir olası durum yaşadığınızda başvurduğunuz psikiyatrist ile iletişim halinde olmanız gerekmektedir olası durumlarda acil ulaşmanız açısından online psikiyatri hizmetinden faydalanabilirsiniz. İlacın kullanımı sırasında oluşabilecek olası yan etkiler;

Çok yaygın olan yan etkiler;

 • İlacın çok yaygın olarak sadece baş ağrısına sebep olduğunu söylemek mümkündür.

Yaygın yan etkiler;

 • Baş dönmesi, burun tıkanıklığı
 • Hazımsızlık ve kan damarlarının genişlemesi

Yaygın olmayan yan etkiler;

 • Kendini kötü hissetme, uyku bozukluğu
 • Bulantı, ağız kuruluğu, ishal, karın ağrısı, mide iltihabı, kusma
 • Sertleşme artışı, sırt ağrısı, kas sertleşmesi
 • Yanma duygusu ve his azalması, sürekli uyku hali
 • Karaciğer enzimlerinde artış, deri dökülmeleri ve kızarıklıklar

Seyrek olan yan etkiler;

 • Göz içi basınçta artış, gözde iltihaplanma
 • Tansiyon düşüklüğü, kalp krizi
 • İstenmeden sertleşme, kalp ritim bozuklukları
 • Göğüs ağrısı, hafıza kaybı, bayılma
Sıkça Sorulan Sorular

Cinsel fonksiyon bozuklukları için kullanılan bu ilaç reçeteli veya reçetesiz olarak satın alınabilmektedir.

İlaç erkek hastaların cinsel aktivite sırasında yaşadığı sertleşme soruna yardımcı olmaktadır.

İlaç 15 dakika içerisinde etkisini göstermeye başlar ve hızlı emilim nedeni ile 8-12 saat boyunca etkisini göstermektedir.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Bayer firması tarafından üretilmişti ve iktidarsızlığa karşı satılan Viagra'ya alternatif olarak onaylanan bir ilaçtır.

İlacın en çok dikkat edilmesi gereken kısımlarından biri kesinlikle alkol ile birlikte alınmaması gerektiğidir.