fbpx
Sıkça Sorulan Sorular

Kişinin ruhsal anlamda yaşadığı sorun nedeni ile normal hayattaki işlevini yerine getirememesine yol açan problemlere denir

Ruhsal anlamda birçok psikolojik rahatsızlıklar bulunmaktadır, her bir bozukluğun farklı belirtileri mevcuttur. Genel olarak baktığımızda ise biyolojik olarak hiç bir etmen olmamasına rağmen kişide belirtilerin gözükmesini örnek gösterebiliriz.

Yaşamış olduğunuz psikolojik sorun 2 farklı yöntemle tedavi edilmektedir. Psikoterapi ya da ilaçla tedavi şeklinde ayırmamız mümkündür. İlk öncelikle psikolog ile görüşme yaparak psikoterapi almanızı tavsiye ederiz. Psikolog zaten gerekli gördüğünde ilaçlı tedavi için sizi psikiyatriye yönlendirecektir.

Psikolojik sorunların temelinde genetik faktörlerin olabileceği gibi yaşantısal olaylar sonucuda meydana gelme durumu bulunmaktadır.

yaşamış olduğunuz psikolojik sorunların derecesine göre iyileşme süreci de farklılaşmaktadır. 4 haftada iyileşebilecek rahatsızlıklar varken 1 yılda iyileşme göstermeyen rahatsızlıklarda bulunmaktadır.